שיווי משקל

המסע לעבר האיזון בחיים

אז מה את עושה שם כל היום?

אז מה את עושה שם כל היום?

האמת שהתוכנית המקורית שלנו הייתה למצוא מסגרת לבנות בזמן שאנחנו מעבר לים, בית ספר / קייטנה שהבנות יוכלו לבלות בה את היום בזמן שאור ואני עובדים. לקח קצת זמן, אבל הבנו שמכל דרישותינו לתקופה הזו, כנראה שזה החלק הכי מגביל וקשה לפתרון. הבנות עוד צעירות ולמרות שקלטו קצת אנגלית בזמן שהיינו בזנזיבר, הן לא יכולות להישאר לבד במסגרת זרה, מה גם שכזו קשה למצוא לתקופה קצרה משלושה חודשים. אז וויתרנו על המסגרת וקיווינו לטוב. החלטנו שאור יעבוד ואני אהיה עם הבנות ואחר הצהריים הוא יהיה איתן ואני אעבוד. מכיוון שהעבודה שלו דורשת קשר ישיר עם שעות העבודה של הארץ ואני יכולה לעבוד בכל זמן, זה היה הפתרון ההגיוני. קצת דאגתי מהקונספט של ארבעתנו בין 4 קירות 24/7, שהבנות ישתגעו, שאני אשתגע, אבל מצאנו שגרה שעובדת לכולם. משך שעות האור ארוך פה ממש, בשש בבוקר כבר יש אור והשמש שוקעת רק בסביבות 21:00. אז אור קם מוקדם ומתחיל לעבוד, הבנות ואני קמות יותר מאוחר (כשמאפשרים לי, אני יכולה לקום ביקיצה טבעית ב- 09:00 ???? ), עושות תרגילי ספורט במרפסת הגג ואז מתקיימת שגרת בוקר בה הבנות יושבות על חוברות עברית, אנגלית, חשבון ויצירה שהבאנו מהארץ (ותודה למקס סטוק ולאמא שלי על זה) ואני עוברת על מיילים ועבודה עד שהבנות ממצות את הפורמט. בשעות הצהריים המוקדמות אנחנו הולכות לטיול באיזור (הכל בירידות ועליות!) או לבריכה שבקומפלקס או מכינות מתכונים מהפרוייקט שהתחלתי של הכנת מתכונים מתוך הספר "המתיקות שבשכחה" (מזמינה אותך להצטרף אליי לפרוייקט https://goo.gl/BvaVX7).
אחר כך ארוחת צהריים משפחתית, שזה משהו שלא מתקיים כשאנחנו בארץ כי אור בעבודה תמיד, מנוחת צהריים ואז פעילות אחרת שעד כה כללה צפיות במונדיאל (לא סובלת כדורגל אבל אור הדליק את הבנות ואני זוכה בשעה וחצי של שקט) והליכה לבריכה. בגדול – מה שהייתי עושה איתן גם בחופשים הגדולים בארץ מינוס הבריכה שמחוץ לבית והנופים המדהימים.
מה שבאמת מדהים פה, זה הבית. כפי שכבר ציינתי, הוא ענק! מצאנו אותו אחרי לילות רבים של חיפושים ב AIRBNB. מכיוון שידעתי שמדובר על הרבה שעות של להיות בתוכו, הדגש היה על בית מרווח, עם מרפסת / חצר גדולה, WIFI חזק וקרבה לים. הבית שמצאנו היה מעבר לכל ציפיותנו מכיוון שהוא גדול באופן חריג, פרטי, עם שתי מרפסות ענק, חלונות ענקיים שפונים לים ועם בריכה בתוך הקומפלקס, מה שאומר שההתארגנות לבריכה לוקחת שתי דקות של לבישת בגדי ים, ספר לאמא ויצאנו. כן, קראת נכון, אני קוראת ספר באור יום בזמן שהבנות מבלות בבריכה, כבר שנים שלא סיימתי ספרים במהירות כזו (מה שגורם לי להצטער שלא הבאתי יותר משניים)! כפי שכבר עבר לך בטח בראש, בית כזה אמור לעלות הרבה כסף, מה שנכון, המחיר הנקוב שלו היה גבוה מעבר לתקציב שהצבנו, אבל מכיוון שהבית נכנס ל AIRBNB רק במאי הוא היה זקוק לביקורות חיוביות ולכן נתן הנחה משמעותית לראשונים להשכירו, זה בתוספת הנחה משמעותית נוספת על שהייה של מעבר לחודש העניק לנו את האפשרות לשהות בבית החלומות בתקציבנו הצנוע.
את הערבים, לאחר ארוחת הערב אני מעבירה במרפסת הגג בצפייה בשקיעה על מי האוקיינוס. דבר שמתברר כאפשרי רק בערבים בהירים נטולי עננים, שמתרבים מיום ליום. אבל לדאבוני, השקיעה שאני מכירה מצפייה בחוף הים התיכון או בחופי זנזיבר, זו שצובעת את השמיים בוורוד ושמש ששוקעת במים, לא נמצאת פה. בדיוק מצפון מערב לביתנו המושלם יש אי קנרי נוסף בשם Las Palmas de Gran Canaria שחוסם לי את סיומה של השקיעה. אבל היא עדיין יפייפיה כשהיא מאירה על פני האוקיינוס החלק כמו פלטה.
חוץ מזה אנחנו מטיילים הרבה, מבלים בים הצלול עם החול הוולקני השחור (יש פה גם חופים עם חול לבן שהביאו במיוחד מהסהרה), אוכלים טוב במגוון העצום של המסעדות פה, מבשלים עם מיטב חומרי הגלם המקומיים ושותים הרבה יין מקומי מושלם.
אפשר לסכם ולהגיד שהחופש הגדול עובר עלינו בנעימים פה, עם הרבה זמן של ביחד,
רות

דילוג לתוכן