שיווי משקל

המסע לעבר האיזון בחיים

נסענו לזנזיבר, תיכף נשוב.
חוף הצ'ולוס

נסענו לזנזיבר, תיכף נשוב.

פחות משבוע לפני הנסיעה, לא ממש תופסים שזה באמת יקרה. איך רות הגיעה מפוסט של בחורה שהיא לא מכירה בקבוצה בפייסבוק שהיא כמעט ולא פעילה בה להחלטה שתשנה את החיים שלנו לבלי היכר.

אולי כדאי להתחיל מההתחלה.

מי אנחנו?

רות פיינברג, בת 35 ואור כהן בן 34. יש לנו שתי בנות מקסימות, תמר בת 6 וקרן בת ה- 4. קשרנו את חיינו האחד בשנייה לפני קצת יותר מ- 10 שנים ומאז הייתה לנו מטרה משותפת עיקרית – לחיות את החיים שלנו במקסימום הטוב האפשרי שלהם ולא להתפשר עליהם.

מאז שהתברגנו לחיים הסנדרטים של נישואים-בית-ילדים-עבודה הבנו שזה לא בשבילנו, שאנחנו מחפשים משהו אחר. מצאנו את עצמנו מתרכזים בלהשאיר את הראש מעל המים ומעל הפלוס בחשבון הבנק (ונכשלים), חוששים על איך להגיע לשעת ההשכבות במינימום כעסים במקום במקסימום שמחה, מיואשים יותר מיום ליום מהאפשרות לקנות את ביתנו ומרגישים שחלומותינו הולכים ומתרחקים.

ואז היא כתבה שהיא חיה בזנזיבר, ככה פשוט, עם תמונה של האוקיינוס התכול.

בן זוגה נמצא שם כבר 12 שנים ויש להם מועדון צלילה ובר מסעדה ואולי באמת כדאי שרות תבוא להכין שם עוגות, זה בטח יילך טוב כי אין אצלם בכלל ואז אם נראה כי טוב וכולם מאושרים אפשר לדבר על בית קפה.

בית קפה וים – מה אנחנו צריכים יותר?!

נפגשנו לפני חודש בערך.

לנסוע לחודשיים. לסגור את העסק (של רות). להוריד אחוזי משרה (של אור). להיפטר מכל הציוד הבלתי נדרש שלנו. לעזוב את הבית. להיפרד מהמשפחה. לסכן את כל מה שבנינו. בשביל מה?? הרפתקאה?? ואם לא יילך??? מדינת עולם שלישי, הכנסה לא מובטחת, חלום שיישבר לרסיסים.

עדיף כבר להישאר ולחלום, ככה הוא לעולם לא ייהרס. וגם לא יתגשם.

ואז כריס קורנל מת.

כריס קורנל היה אחד הזמרים האהובים על אור. הוא הגיע להופיע בישראל לפני שנה, ביום הנישואין השישי שלנו. לא הלכנו. למה? השקענו את הכסף במשהו אחר, אמרנו שנלך כבר בפעם הבאה שיגיע לארץ.

זה כבר לא יקרה.

יש דברים שההזדמנות הבאה שלנו לעשות אותם כבר לא תגיע ואיש חכם אחד אמר לי פעם שאם אתה רואה את הזדמנות חייך פוסעת לפנייך כדאי שתעלה ותיסע איתה לאן שתיקח אותך, כי הבאה אחריה אולי כבר לא תופיע.

החלטנו שנוסעים, לזנזיבר.

רות תפתח תפריט קינוחים מהמם שמתאים לטמפרטורה ממוצעת של 30 מעלות, אור ימשיך בעבודתו כמנהל קמפיינים אונליין והבנות יילמדו בבית ספר בינלאומי שרק מהתמונות גורם לנו להצטער שאנחנו לא בגיל המתאים. מפחדים, חוששים, מתרגשים, לא קל להגשים חלומות, הם עלולים להתגשם בטעות.

מזמינים אתכם להצטרף אלינו, במילים, בתמונות ובמתכונים, מקווים שתבואו!

אור ורות.

דילוג לתוכן