שיווי משקל

המסע לעבר האיזון בחיים

קשה עכשיו... קל אחר כך
קשה עכשיו קל אחר כך

קשה עכשיו... קל אחר כך

בין הבלוג לפייסבוק, עם האינסטגרם והעמוד העיסקי, אחותי נתנה לי ערב הנסיעה מחברת.
מחברת אמיתית עם שורות והכל ועוד כתבה בה הקדשה.
ואני יכולה להגיד לך, מניסיון, שמחברת עם הקדשה זה מחייב.
כי ההקדשה הופכת את הכריכה והדפים הסתמיים, אלה שאנחנו משתמשים בהם בעיקר לשרבוטים וכתיבת רשימות, לבית מכיל ואוהב, לשומרי סוד שיכילו הכל. והם אלו שישחררו אותך לחופשי.
ואז, כשאת מקבלת מחברת כזו, עם הקדשה, את חייבת לכתוב בה, אין ברירה.
וכתיבה ביד זו כבר כתיבה אחרת, אישית יותר, עמוקה יותר, קולחת ושוצפת.

אז כתבתי בה, לפני שבוע התחלתי.
ורציתי לשתף.
למרות שזה לא שמח, למרות שזה חושף את הקושי,
למרות שזה מנוגד לכל מה שאפשר לחשוב כשחושבים על גן העדן שנחתתי בו.
אז הנה, מקווה שייגע גם בך:

02/07/2017
חמישה ימים בזנזיבר, חמישה ימים ארוכים ולא קלים בכלל.
האמת, שגם הימים שלפני הנסיעה לא היו קלים בכלל. התעסקות קדחתנית בכל סידורי הנסיעה בשילוב עם סגירת כל הפינות הקשורות למכירת הבית. לחץ ועומס ואי ודאות ודאגה לבנות שלא כל כך מבינות מה קורה ומה עובר עליהן ועל הוריהן.

ממש מסע אל הלא נודע ששואב כל פיסה של אנרגיה זמינה.

חמישה ימים בזנזיבר. שלושה מהם ללא חשמל. חמישה ימים של ים מדהים, שקיעות נפלאות וקושי בלתי נגמר. ההבנה שאת במקום חדש שאת חוקיו את עוד לא מכירה, מתנהלת כמו ילדה חסרת ניסיון במטבע לא מוכר ולא כמו אישה שעד לפני שבוע ניהלה ביד רמה ובטוחה משק בית ועסק משגשג. לפני כל צעד צריכה לשאול, לברר, להתייעץ, לבקש עזרה. מנסה בכל חושייך לספוג ולהבין את המתרחש מסביב ואת הדרך הנכונה להתמודד עם הכל.

ויש את הבנות שלך, צעירות, רכות, שמחות וחסרות מנוחה. משתאות לנוכח חוסר האונים של הוריהן. אותם הורים חזקים ויודעי כל שלא יודעים מה לעשות עם עצמם.

ובין רגע אחד כזה לאחר את מביטה אל הים התכול טורקיז, אל האוקיינוס, וכל מה שנותר לך לחשוב הוא למה אותו הנוף שתמיד עצר את נשמתך, חדר לעצמותייך והרגיע את שרירייך לא משפיע עלייך כאן כקסם. עד לא מזמן מראה הים היה נוגע בך כמו נשיקה של אם אוהבת, מעלים את הפצע ועוצר את הדם.

אולי כי אין פצע ואין מה לתקן, רק לנשום ולהירגע ולדעת שהכל יסתדר.

הבנות יתחילו בית ספר ובחודשיים יילמדו אנגלית, אני אתחיל להכיר את המטבח המקומי ולהכין קינוחים טובים ואור יסתדר סוף סוף על אינטרנט שיאפשר לו לעבוד בצורה שפויה.

קשה עכשיו, בטוח שיהיה קל יותר אחר כך ????

דילוג לתוכן